Вывески Производство и доставка

Реєстрація торгової марки

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

«Логотип», «товарний знак», «торговий знак», «торговельна марка», «знак для товарів і послуг» - ці поняття означають одне і те ж. Сама ж процедура реєстрації - досить тривалий і складний процес, про який ми розповімо нижче.

Товарний знак: етапи та строки реєстрації

Реєстрація торгової марки в Україні - це комплекс заходів, націлених на отримання свідоцтва, що підтверджує виключні права власника. Вона здійснюється у відповідності з Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Зареєструвати торгову марку можна дотримуючись порядка отримання свідоцтва, який детально описаний в ст.7 (III розділ) вищезазначеного закону. Відповідно до нього, реєстрація торгових марок проходить у 7 етапів, які слідують в певній черговості.

1. Подача заявки на реєстрацію Торгової марки.

Зареєструвати товарний знак (торгову марку) має право будь-яка фізична, юридична особа або група осіб Подати документи в патентне відомство України від імені заявника може в будь-довірена особа, яка офіційно уповноважена представляти інтереси потенційного власника торгової марки. Одна заявка - це одна торгова марка, тобто якщо Ви бажаєте зареєструвати одну і ту ж ТМ, але в двох варіантах кольорів, то необхідно підготувати дві заявки. Текст заявки повинен бути викладений українською мовою та включати наступне:

- заяву про реєстрацію знака;

- зображення товарного знака;

- опис;

- детальний перелік товарів і послуг, для яких заявник бажає зареєструвати товарний знак.

Важливо знати. Товари і послуги, які вказуються в заявці на реєстрацію ТМ, повинні бути викладені в суворій відповідності з класами Міжнародної класифікації товарів і послуг (далі за текстом МКТП). Реєстрація товарних знаків в Україні, як і в будь-якій іншій країні - учасниці Ніццького угоди проходить лише з цієї єдиної класифікації. Вона являє собою перелік груп, так званих класів - їх 45, де 1-34 класи передбачені для позначення товарів, а 35-45 класи - для позначення послуг. Класифікація дозволяє швидко і однозначно визначити, до якого класу належить товар (послуга). До вибору класів потрібно підійти дуже відповідально, так як вони будуть відображатися у свідоцтві. Подальша захист буде діяти для конкретних товарів і послуг і саме у чітко зазначених конкретних класах. Обмовимося, що розширити список класів вже після подачі заявки неможливо.

На замітку. Розподіл товарів і послуг на класи краще доручити кваліфікованому спеціалісту. Він підбере найбільш оптимальний перелік груп, який дозволить максимально використовувати товарний знак надалі.

Дуже важливо правильно скласти опис знака (особливо це актуально для комбінованих торгових марок).

Залежно від особливостей позначення до заявки можуть додаватися різні додаткові відомості і матеріали. Так, якщо Ви бажаєте отримати охорону кольорів (поєднання кольорів), використаних в позначенні ТМ як визначаєму характеристику, необхідно вказати це в заявці.

2. Встановлення дати подання заявки

Датою подання вважається день одержання Укрпатентом заявки з відповідними матеріалами. Протягом 2-х місяців з моменту подачі заявки необхідно сплатити встановлений збір, інакше заявка буде вважатися відкликаною. На цьому етапі заявнику надсилається повідомлення про встановлення дати подання запиту додаткових даних (у разі невідповідності матеріалів або неграмотного їх складання).

3. Формальна експертиза заявки

Її мета цього етапу експертизи перевірити заявку на відповідність формальним вимогам. Це означає, що експерт перевіряє правильність заповнення бланка заявки, відповідність розміру зображення, наявність всіх необхідних документів, правильність оформлення платіжного документа та відповідність зазначених у заявці товарів і послуг за класами МКТП. У підсумку, заявнику надсилається висновок експерта про відповідність матеріалів заявки вимогам законодавства, або запит надати додаткові матеріали, що необхідно зробити протягом 2-х місяців.

4. Кваліфікована експертиза заявки

Вона ж - експертиза по суті. Проводиться з метою аналізу і перевірки відповідності заявленого позначення ст. 5 та ст. 6 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Проходить перевірка, чи немає схожих або тотожних позначень, які були раніше зареєстровані в якості торгової марки.

На цьому етапі експертизи можлива попередня відмова в реєстрації. Реєстрація торгової марки на цьому не закінчується. Не варто опускати руки. У вас є два місяці для відповіді експертизі. У багатьох випадках, якщо Ви не порушуєте права третіх осіб, мотивованим запереченням, доводами на вашу користь, вдається відстояти одержання свідоцтва на торгову марку.

Кінцеві результати експертизи відображаються у висновку за заявкою, що набирає чинності після затвердження результатів.

5. Публікація відомості про торговельну марку

За фактом рішення про реєстрацію ТМ, протягом трьох місяців необхідно сплатити державне мито за видачу свідоцтва і збір за публікацію. Після чого проводиться публікація відомостей про видачу свідоцтва на торговельну марку в офіційному бюлетені «Промислова власність».

6. Реєстрація знака

Паралельно здійснюється реєстрація торгового знаку, тобто до державного реєстру вносяться відомості про нову торгову марку.

7. Видача свідоцтва

Державна служба інтелектуальної власності видає свідоцтво на знак для товарів і послуг протягом 1 місяця після державної реєстрації знака. Свідоцтво видається власнику або його довіреній особі.

Терміни реєстрації ТМ

Зареєструвати торгову марку в Україні можна в стандартні, прискорені і найкоротші терміни.

Стандартна процедура реєстрації триває 12-15 місяців.

Прискорена процедура реєстрації триває - 8-8,5 місяців.

Найкоротша процедура реєстрації триває - 3-4,5 місяця.

Вочевидь, що прискорення процедури передбачає прискорення роботи експертів Укрпатенту, а також інтенсивний режим роботи всіх супутніх служб. Це спричиняє відповідні витрати. Іншими словами, термін проходження реєстрації безпосередньо впливає на її підсумкову вартість.

Закзать регистрацию торговой марки в Киеве

© 2003 Рекламно-производственная компания РЕЗУЛЬТАТ - вывески, лайтбоксы, объёмные буквы